28
06
2014
5 nowych zastosowań korektora (Efekt: widocznie gładsza skóra)
fot. viktoriastutz.com
Korektor to świetny produkt, który pozwala w kilka chwil ukryć wyprysk (o tym, jak prawidłowo go aplikować na krostki przeczytasz tutaj), ale to nie jedyne zastosowanie kosmetyku. Niezależnie od tego, czy dysponujesz wersją w sztyfcie czy w gęstym płynie, możesz go użyć na 5 innych, dodatkowych sposobów, a wszystko po to, by wyglądać jeszcze piękniej!
Przeczytaj także: W jakiej kolejności nakładać makijaż - co najpierw, co później?
Korektor jako baza pod makijaż oczu
Nie musisz inwestować w osobny produkt, aby stworzyć wyrazisty i trwały make-up powiek. Aby ołówek lepiej się prowadził po skórze, a cienie mogły w nienaruszonym stanie przetrwać nawet do kilkunastu godzin, zawsze zaczynaj od posmarowania powiek korektorem.
fot. viktoriastutz.com
Tłusty film odciśnij chusteczką, a warstwę kosmetyku dodatkowo utrwal sypkim pudrem. Dopiero teraz możesz przystąpić do wykonywania właściwego makijażu.
Korektor jako utrwalacz pomadki do ust
Uwielbiasz używać szminek, ale już nieraz zdarzyło ci się być rozczarowaną kolorem pomadki po zaaplikowaniu jej na usta? Wszystko przez naturalny pigment skóry, który mógł przyćmić subtelny odcień kosmetyku.
Przeczytaj także: 10 makijażowych sztuczek, o których nie słyszałaś
Następnym razem zanim nałożysz na wargi szminkę, pokryj je korektorem - rozsmaruj go dokładnie, poczekaj aż częściowo się wchłonie i przystąp do nałożenia kolorowej pomadki, która tym razem będzie wyglądała dokładnie tak, jak w katalogu!
fot. viktoriastutz.com
Korektor jako strategiczny rozświetlacz
Gotowe highlightery zazwyczaj mają delikatnie perłową strukturę, przez co nie czujesz się komfortowo, nosząc je w ciągu dnia. By rozświetlić starategiczne miejsca, wystarczy użyć o ton jaśniejszego od koloru skóry korektora. Muśnij nim obszar tuż po linią brwi, szczyty kości policzkowych oraz centralną część nosa, a następnie rozprowadź opuszkami palców.
Przeczytaj także: 10 nowych zasad rozświetlania - mniejszy nos, lepsze policzki
Korektor jako składnik lekkiego kremu BB
Zapomniałaś kupić podkładu? A może właśnie dotarłaś do hotelu, w którym zamieszkasz na okres urlopu i zorientowałaś się, że nie zapakowałaś do walizki letniego kremu BB?
fot. viktoriastutz.com
Sięgnij po płynny korektor, rozprowadź kilka kropli na dłoni i wymieszaj z nawilżającym lotionem. By wzmocnić właściwości kryjące podkładu DIY, po prostu zmieniaj proporcje.
Wypróbuj także gotowy produkt: Nawilżający i korygujący krem CC od Clinique
Korektor jako definer ust i brwi
Przy mocnym wieczorowym makijażu, który tworzysz aplikując na skórę kolejne warstwy istotnych produktów, ogromnie istotna jest precyzja i symetria. Zanim pokryjesz brwi woskową kredką która je przyciemni, natłuści i uczesze, obrysuj je korektorem. Opuszkami palców lekko go rozprowadź, tak, by stopił się ze skórą. To samo tyczy się ust, jeśli zamierzasz je pokryć szminką w mocnym, zdecydowanym kolorze.
Przeczytaj także: