07
02
2022
Czego nie jeść, aby mieć płaski brzuch? Lista 6 składników
Instagram @emrata
Mówi się, że doskonale ukształtowane mięśnie brzucha powstają w 80% w kuchni, a w 20% na siłowni. Codziennie ćwiczysz klasyczne brzuszki i planki, a mimo to ciągle zmagasz się z wypukłym brzuchem i wzdęciami?
To znaczy, że powinnaś zwrócić uwagę na to, co jesz.
Co powoduje puchnięcie brzucha?
Poznaj listę winowajców!
Instagram @emrata
WRÓG 1: Gotowe dania
Wszystkie sosy w słoikach, zupki w proszku i posiłki
instant są wrogiem każdej dbającej o linię dziewczyny.
Nie tylko nie mają żadnych wartości odżywczych, ale
i dodatkowo są przyczyną nieprzyjemnych wzdęć.
Główny winowajca: sód. Gotowe posiłki są nim przepełnione, co powoduje, że po ich konsumpcji organizm nabiera bardzo dużo wody, a brzuch zaczyna przypominać balon. Zdrowa alternatywa? Domowe zupy-krem na bazie sycących warzyw, których przygotowanie zajmuje dosłownie kwadrans!
Instagram @hoskelsa
WRÓG 2: Jogurt naturalny
Jogurt z owocami wydaje się być idealnym posiłkiem po treningu, ale niestety nabiał w dużej ilości nie jest sprzymierzeńcem płaskiego brzucha. Laktoza, czyli cukier znajdujący się w mleku, stanowi niełatwy do strawienia składnik, zwłaszcza dla wrażliwych żołądków.
Jeśli zależy ci na efekcie natychmiastowego spłaszczenia brzucha,
zrezygnuj na kilka dni z przetworów mlecznych.
Spokojnie możesz je zastąpić roślinnymi alternatywami,
takimi jak jogurt kokosowy czy mleko owsiane.
Instagram @emrata
WRÓG 3: Surowe i suszone owoce
Owoce w postaci surowej, choć pyszne i odświeżające,
mogą być przyczyną wzdęć, bo są ciężkostrawne
i zawierają duże ilości fruktozy.
Jeśli zależy ci na smukłej talii, wypróbuj je w wersji gotowanej lub pieczonej. Tak przetworzone owoce są lekkostrawne, a przy okazji ani trochę nie tracą swoich prozdrowotnych wartości i walorów smakowych. Świetny pomysł na deser: pieczone w piekarniku jabłko podane z łyżeczką miodu i orzechową posypką.
Instagram @hoskelsa
WRÓG 4: Brokuły
Choć są bogate w witaminy, niestety mają też mroczną stronę: mogą być przyczyną okropnych wzdęć. Nie musisz zupełnie z nich rezygnować, po prostu staraj się je jeść nie częściej niż co 2-3 dzień. Zastąp wszystkie rośliny kapustne (również kapustę, brukselkę i kalafior) ich lżejszymi, zielonymi alternatywami, np. gotowanym szpinakiem lub rukolą.
Instagram @emrata
WRÓG 5: Tradycyjne pieczywo
Kanapka z pszennej bułeczki to typowy pomysł na nieskomplikowany lunch w pracy. Warto jednak wiedzieć, że jasne pieczywo zawiera cukry proste, które podnoszą poziom insuliny we krwi, co w konsekwencji prowadzi do odkładania się tłuszczu w okolicach talii.
Jeśli masz dosyć wypukłego brzucha, przerzuć się
na pieczywo pszenne pełnoziarniste i żytnie.
Instagram @hoskelsa
WRÓG 6: Groch, fasola, bób
Soja, fasola, cieciorka, czyli rośliny strączkowe, to samo zdrowie i bogate źródło białka, ale także główny winowajca natychmiastowego puchnięcia brzucha. Nie musisz całkowicie eliminować z diety potraw na bazie strączków, po prostu pamiętaj, by nie jeść hummusu w dzień, kiedy wybierasz się na basen albo szykujesz się na imprezę w super obcisłej sukience.
Możesz także spróbować dodać do swoich posiłków
sfermentowane produkty sojowe, takie jak tofu
lub tempeh, gdyż są naprawdę lekkostrawne.
Instagram @hoskelsa