Edit

Grudniowy VOGUE Italia w 1993 roku do kiosków trafił w połowie listopada, czyli dokładnie wtedy, gdy Lauren Hutton świętowała swoje 50. urodziny. Ikona mody lat 70. celebrowała okrągłą rocznicę wraz z czytelnikami oraz redakcją magazynu, pozując przed obiektywem Stevena Meisela.

 

W prezencie otrzymała nie tylko kultową dziś, czarno-białą okładkę z pięknym towarzystwem uroczych chłopaków i rozczulających piesków, ale także 8-stronicową sesję mody na cześć jej osobistego stylu. Zrelaksowane stylizacje bazujące na oversizeowych spodniach z denimu, białej koszuli i smokingu stanowiły przegląd... męskich kolekcji Armani i Armani Jeans. Ale jej, cudownej Lauren Hutton, nawet koszulę smokingową udało się nafaszerować szaloną porcją kobiecego seksapilu!

 

Co ciekawe, zaledwie dwa miesiące wcześniej ona i Steven Meisel spotkali się w Nowym Jorku, gdzie razem pracowali nad sesją do numeru wrześniowego amerykańskiej edycji. To był jej gościnny występ, będący ukoronowaniem wieloletnich sukcesów. 26 okładek VOGUE US? Tego dokonała tylko ona.

 

Zobacz więcej sesji, które ukazały się w ramach cyklu #Vintage #Archiwum

zobacz na jednej stronie