05
09
2015
Wieszak na Wybiegu: Jak połączyć naukę z modelingiem?
Th Coveteur
Czy modelki naprawdę żywią się wacikami, sypiają po 3 godziny na dobę i czytają wyłącznie VOGUE'a? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się z felietonów Marty Nowackiej – modelki i autorki bloga Wieszak na Wybiegu. Dzisiaj nasza ekspertka podpowiada, jak połączyć naukę w szkole z pracą w modelingu.
Kariera modelki jest marzeniem wielu młodych dziewczyn, jednak nawet te, które mogą pochwalić się idealnym wzrostem, odpowiednimi wymiarami i zjawiskową twarzą, muszą być przygotowane na drogę pełną przeszkód.
Jednym z pierwszych problemów, jakiemu stawiają czoła młodziutkie modelki, jest konieczność pogodzenia nauki w szkole z pracą w agencji. To niełatwe zadanie nawet dla tych nowych twarzy, które zawsze uczyły się przykładnie, zdobywając najlepsze stopnie i świadectwa z paskiem, gdyż zawód modelki wiąże się z licznymi podróżami, nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
Trudności w nadrabianiu zaległości spowodowane wyjazdami to często największa z obaw towarzysząca rodzicom młodych modelek. Właśnie dlatego kandydatki już podczas castingu odpowiadają na pytania dotyczące szkoły, bo ewentualne kłopoty z nauką prędzej czy później odbiją się negatywnie na współpracy z modelką. Czy trzeba zatem rezygnować z dobrych ocen w imię kariery w modelingu? Zdecydowanie nie. Wystarczy wypracować w sobie kilka pozytywnych nawyków i znaleźć odpowiednią dawkę motywacji.
Th Coveteur
- Systematyczna nauka
To absolutna podstawa, jeśli dziewczyna opuszcza zbyt wiele zajęć szkolnych. Zaległości z jednego tygodnia są do opanowania, ale co w przypadku miesięcznego wyjazdu? Jedynym sposobem na to, by nie przerazić się natłokiem nowych obowiązków po powrocie do szkoły, jest regularne zaglądanie do księżek podczas pobytu na kontrakcie.
- Spakowanie podręczników do walizki
Nauka w trakcie wyjazdu zagranicznego nie należy do najłatwiejszych, ale to bardzo ważne, żeby zabrać ze sobą podręczniki przynajmniej z tych przedmiotów, które sprawiają na co dzień największe problemy. Wystarczy poświęcić jedną godzinę dziennie na otwarcie książek i uważne przestudiowanie nowych tematów, by po powrocie nie brzmiały już tak obco i skomplikowanie.
- Regularny kontakt z kolegami z klasy
Warto codziennie kontaktować się ze znajomymi, którzy na bieżąco przygotowują się do lekcji, aby podpytywać o przerobione tematy. Dobrym sposobem jest także zapisywanie w kalendarzu wszystkich zaległych sprawdzianów, by nie pogubić się później w natłoku obowiązków. Dla nauczycieli na pewno duże znaczenie będzie miał fakt, że po tak długiej nieobecności uczennica jest przygotowana do zajęć i doskonale pamięta, które części materiału ma do nadrobienia.
Th Coveteur
Szczera i uczciwa relacja z nauczycielami
To bardzo istotne, by informować nauczycieli o wyjazdach za granicę. Warto im przypomnieć, że są to podróże związane przede wszystkim z ciężką pracą, a nie miesięczne wakacje od nauki. Jeśli po powrocie uczennica wykaże się ogromną pracowitością i już pierwszego dnia rozpocznie nadrabianie zaległości, nauczyciele nie powinni stwarzać dodatkowych trudności.
- Silna wola i dużo ciężkiej pracy
Bez tego nawet najlepszej uczennicy nie uda się pogodzić nauki z modelingiem. Prędzej czy później zostanie przygnieciona ciężarem obowiązków, z których należy regularnie się wywiązywać – praca modelki zacznie przynosić więcej stresu i niepotrzebnych nerwów niż przyjemności. Powroty do szkoły po kilkutygodniowej nieobecności nigdy nie są łatwe, ale jest to cena, jaką modelki muszą zapłacić za życie pełne niespodzianek, szalonych wyjazdów i cudownych wspomnień.
Th Coveteur