30
01
2023
Czy pierścionek zaręczynowy z białego złota jest tańszy od modelu z żółtym złotem?
fot. SAVICKI
Jeszcze kilka lat temu biżuteria z żółtego złota
zajmowała pierwsze miejsce w czołówce
najczęściej wybieranych wyrobów jubilerskich.
Dziś to zaszczytne miejsce zajmują także ozdoby
z białego złota. Prezencja obu kruszców jest równie
zachwycająca, a co z cenami? Który z metali
okaże się droższy – białe czy żółte złoto?
Od czego zależy cena pierścionków zaręczynowych?
Mężczyźni, którym zależy na tym, aby kupić tani pierścionek zaręczynowy, powinni bardzo dokładnie zapoznać się z czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt biżuterii. Są nimi oczywiście przede wszystkim materiały wykorzystane do wykonania danego wyrobu. W przypadku złota duże znaczenie ma także wybrana próba, która określa zawartość czystego pierwiastka w całości stopu. Jednak to jeszcze nie wszystko.
Oprócz nich ogromne znaczenie ma waga pierścionka oraz ilość zdobień. Im większy i bardziej efektowny model wybierzemy, tym wyższa będzie jego wartość. Nie powinno to nikogo zaskakiwać, w końcu bogate zdobienia wymagają nie tylko poświęcenia większej ilości czasu i umiejętności jubilera, ale także zużycia dużej ilości materiałów. Kolejna rzecz, która podwyższa cenę wyrobu, to renoma marki. Biżuteria sprzedawana pod logiem znanego jubilera z całą pewnością pomnoży swoją wartość.
Pierścionki zaręczynowe z białego złota
Nowoczesna odmiana tradycyjnego kruszcu jest na tyle efektowna, że nawet skromny pierścionek zaręczynowy z białego złota marki SAVICKI robi ogromne wrażenie. Wspomniany kruszec odznacza się imponującą trwałością, dzięki czemu przetrwa nawet najbardziej ekstremalne warunki. Z uwagi na fantastyczną wytrzymałość oraz niebanalną prezencję, jest ono nieco droższe od złota w klasycznej barwie. Wielu konsumentów ma obawy dotyczące białego złota, związane z jego „żółknięciem”. W rzeczywistości ten problem ma proste rozwiązanie.
Zmiana barwy biżuterii wynika ze ścierania się warstwy rodu, która nadaje ozdobie srebrzystego połysku. W miejscach, w których powłoka się starła, odsłonięty został naturalny, słomkowy kolor stopu metali. Aby przywrócić wyrobowi dawny blask, wystarczy udać się do jubilera, który odnowi zniszczoną warstwę. Kupując białe złoto, zwróćmy uwagę także na jego skład. Jeśli zawarty został w nim nikiel, istnieje duże prawdopodobieństwo występowania reakcji alergicznych. Znacznie bezpieczniejszym wyborem będzie białe złoto palladowe.
Żółte złoto – ponadczasowy wymiar luksusu
Pierścionek zaręczynowy z diamentem w złotej oprawie to spełnienie marzeń niejednej kobiety. Klasyczny design w połączeniu z luksusowymi materiałami tworzy niesamowity duet, który doskonale sprawdzi się na tak specjalną okazję. W zależności od wybranej próby biżuteria z tradycyjnego złota będzie różnić się pod względem kosztów. Ceny tego typu wyrobów zaczynają się od 500 zł i mogą sięgać nawet do kilku tysięcy. W takim przypadku nie warto jednak oszczędzać. Wizytówka narzeczonej będzie lśniła na palcu drugiej połówki każdego dnia aż do końca jej życia.
Wyrób jubilerski musi być zatem odporny na uszkodzenia, aby doskonała prezencja nie przeminęła z biegiem lat. Decydując się na tak ekskluzywny zakup, jakim jest złoty pierścionek, warto dołożyć wszelkich starań, aby odpowiednio go traktować. Metale szlachetne nie powinny być poddawane działaniom detergentów, a także wilgoci. Najlepszym sposobem na przedłużenie żywotności swoich ozdób jest wyrobienie w sobie prostego nawyku do zdejmowania biżuterii przed gotowaniem, braniem prysznica, czy wykonywaniem prac domowych.
Materiał partnera