Covet

Dzielenie się to radość – przekonuje dom mody Louis Vuitton.

 

 

I tak, aby przypomnieć o tej codziennej przyjemności, marka zaprojektowała kolekcję Gifting, czyli trzydzieści wyjątkowych przedmiotów, idealnie uosabiających ducha francuskiego brandu. Seria upominków podzielona została na trzy kategorie tematyczne: pisanie, dekorowanie oraz gryCałość nawiązuje nie tylko do bogatego dziedzictwa marki, ale również do słów założyciela.

 

Sam Louis Vuitton po otwarciu pierwszego butiku w 1854 roku określał siebie jako emballeur de modes, czyli rzemieślnika specjalizującego się w sztuce pakowania ubrań, małych skarbów, wspomnień oraz doświadczeń.

 

 

Louis Vuitton Gifting 2017

 

 

Sztuka pisania

 

Pisanie i podróż są nierozerwalnie ze sobą związane. Kiedy XIX-wieczni podróżnicy tworzyli swoje dzienniki z wypraw, następnie ukrywali je w pięknych kufrach sygnowanych LV. Pomimo że dzisiejsi globetroterzy częściej korzystają z telefonów niż z klasycznych zeszytów, to Louis Vuitton przypomina wszystkim nieco zapomnianą tradycję pisania na papierze.

 

W kolekcji Gifting można znaleźć stojaki na długopisy, grafitowe ołówki, podkładki na biurko, linijki, zakładki do książek oraz notesy w skórzanych oprawach, dostępne w różnych rozmiarach i kolorach.

 

 

Sztuka dekorowania

 

 

Kufry i torby od Louis Vuitton to nie tylko praktyczne gadżety, ale i niezwykle gustowne przedmioty. Kolekcja Gifting odsłania luksusowe akcesoria, którymi można udekorować dom. Wśród nich pojawiają się zestawy skórzanych pudełek ze słynnym Monogramem, ramki na zdjęcia z inicjałami LV, porcelanowe talerzyki na klucze czy inne drobiazgi, portfele zdobione motywami podróżnymi oraz kieszonkowe lusterka w skórzanej oprawie.

 

 

Sztuka gier

 

 

Gaston-Louis Vuitton, jeden z potomków założyciela marki, tworzył autorskie projekty gier planszowych i zabawek. Dziś jego dziedzictwo odkrywane jest w kolekcji Gifting, która proponuje m.in. kości do gry, karty z inicjałami LV, jojo czy skórzanego misia o imieniu Louis. Dodatkowo, każde z opakowań skrywające zabawkę ozdobione zostało słynnym monogramem.

 

 

Linia niezwykłych prezentów Louis Vuitton Gifting dostępna

będzie w butikach od stycznia 2017

zobacz na jednej stronie