Buzz

 

W Dolby Theatre w Los Angeles zeszłej nocy oficjalnie zakończono sezon nagród filmowych pełną splendoru galą oscarową, która w tym roku dosłownie zalśniła 45 milionami kryształów Swarovski. Scenografia była wznoszona przez 3250 godzin, by stać się oszałamiającym tłem dla celebracji magii kina. Imprezę, już po raz drugi, poprowadził Jimmy Kimmel, a na scenie towarzyszyły mu gwiazdorskie zastępy wręczających i odbierających statuetki we w sumie 24 kategoriach.

 

 

Najlepszym filmem minionego roku obwołano Kształt wody, za który nagrody odebrali również Guillermo del Toro - w reżyserskiej kategorii oraz Alexandre Desplat - za ścieżkę dźwiękową.

 

 

Oscars 2018

 

 

Samą galę, tradycyjnie, poprzedziła relacja z czerwonego dywanu, który w tym roku skąpany był w złocie i pastelach. Na listę best dressed bez wątpienia trafiają Saoirse Ronan w pudrowej sukni Calvin Klein wykończonej spektakularną kokardą, Lupita Nyong'o w złotej kreacji Atelier Versace, Nicole Kidman w kobaltach od Armani Privé oraz Margot Robbie wystylizowana przez Chanel. Meryl Streep zachwycała bezpretensjonalnym lookiem Dior Haute Couture, parując się ze skąpaną również w czerwieniach od Reem Acra Allison Janney.

 

 

Z tradycją czerwonodywanowych sukni zerwała w tym roku Emma Stone, przybywając na galę w odważnym garniturze Louis Vuitton.

 

 

Oscars 2018

 

 

Nagrody w najbardziej wyczekiwanych kategoriach - ogłaszanych na sam koniec gali - odebrali Allison Janney (I, Tonya), Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri), Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) oraz Gary Oldman (Darkest Hour). Do historii oscarowych imprez z pewnością przejdzie przemówienie McDormand, która przyjmując własną nagrodę spontanicznie uhonorowała wszystkich nominowanych.

 

 

 

 

Modowym highlightem wieczoru okazała się również suknia Rity Moreno. 86-letnia aktorka weszła na scenę w kreacji, w której w 1962 roku odebrała nagrodę za West Side Story. Zeszłej nocy wręczyła statuetkę w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny chilijskiemu obrazowi A Fantastic Woman.

 

 

Oscars 2018

 
 
Gdyby jednak przyznawać trofeum za najlepszą zabawę podczas eventu, niewątpliwie zgarnęłaby ją Helen Mirren, która wieczór zaczęła od bewstydnego popijania tequili na czerwonym dywanie, a później - na scenie - prezentowała z nieskrywaną radością Jet Ski od Kawaski, który był nagrodą dla laureata wygłaszającego najkrótszą przemową akceptacyną
 

 

Oscars 2018

 

 

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy przenieśli się na wyprawiane od lat przez Vanity Fair after party, w którym oprócz aktorów i przedstawicieli świata filmu, uczestniczyły zastępy modelek i ambasadorek domów mody, projektanci oraz topowe it girls.

 

 

 

 

zobacz na jednej stronie