Buzz

 

Wczoraj, 8 stycznia, odbyła się 74. ceremonia wręczenia Złotych Globów, prestiżowych nagród przemysłu filmowego, którą zorganizowano w luksusowym hotelu Beverly Hilton w centrum filmowym w Beverly Hills. Złote Globy to statuetki, które stanowią wielką promocję dla filmów oraz samych aktorów, ale są także nadzieją na zdobycie jeszcze bardziej prestiżowej nagrody - Oskara, który wręczony zostanie 26 lutego.

 

 

Wśród tegorocznych zwycięzców Złotych Globów najjaśniej świeciła gwiazda Meryl Streep, która odebrała nagrodę za całokształt swojej twórczości

 

 

 

 

Wielkim zwycięzcą okazał się także musical La La Land w reżyserii

Damiena Chazelle, na którego koncie znalazło się nie bagatela

7 statuetek, m. in za najlepszą muzykę, scenariusz i reżyserię

 


Wyróżnienie otrzymali także główni aktorzy grający w produkcji: Emma Stone i Ryan Gosling. W kategorii dramatów nagrodzony został obraz Moonlight w reżyserii Barry'ego Jenkinsa. Złoty Glob powędrował także do Voli Davis za drugoplanową rolę w filmie Fences oraz do Caseya Afflecka za męską rolę dramatyczną w Manchester by the Sea.

 

 

Golden Globes 2017

 

 

Wielkim sukcesem okazało się także Elle Paula Verhoevena, który zwyciężyło w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Odtwórczyni głównej roli w obrazie, Isabelle Huppert również zdobyła statuetkę. Złoty Glob znalazł się także w rękach Aarona Taylora-Johnsona za drugoplanową rolę męską w Zwierzętach nocy, nowym hicie autorstwa Toma Forda. 

 

 

Golden Globes 2017

 

 

Nagrody serialowe otrzymali zaś Billy Bob Thornton za kreację w serii Goliath, Tom Hiddleston i Hugh Laurie jako najlepsi aktorzy pierwszo- i drugoplanowi w miniserialu Nocny recepcjonista, a także produkcja The Crown, która zwyciężyła w kategorii najlepszy serial dramatyczny. Za rolę królowej Elżbiety w serii statuetkę otrzymała również aktorka Claire Foy.  

 

 

Z kolei w kategorii najlepszy film animowany niekwestionowanym

zwycięzcą został Zwierzogród.

zobacz na jednej stronie